Jak wybrać tusz do drukarki

Jest to pytanie nurtujące każdego użytkownika drukarki, kiedy wyświetla się komunikat, że kasety zostały opróżnione i nadszedł czas na zakup nowych lub napełnienie starych. Na rynku znajduje się ogromna ilość tuszy od najróżniejszych producentów i sprzedawców, a dodatkowo każdy z nich ma w swoim asortymencie przynajmniej kilka rodzajów o różnych pojemnościach pasujących do innych modeli drukarek. Powoduje to zakłopotanie i często zamiast pomagać, utrudnia i zniechęca do całego procesu związanego z zakupem. Wybierając tusz, użytkownicy najczęściej patrzą na cenę, jakość, opinie innych oraz producenta. Nasz sklep ArtJet.pl – postara się odpowiedzieć na to pytanie jak najlepiej, aby ułatwić wybór naszym klientom.

Jeżeli chodzi o cenę, to do wyboru, jak wszędzie, są dwie opcje: tańsza i droższa. Pierwsza, to zamiennik tuszu, a druga to oryginalny produkt wprost od producenta. Różnica między tymi opcjami wcale nie jest mała, bo często zamienniki kosztują połowę tego, co oryginał, a zdarza się, że nawet mniej. Klienci często przepłacają sięgając właśnie po oryginały, podczas gdy zamienniki równie dobrze się sprawdzą. Niektórzy jednak nadal będą się zastanawiać, jaka jest różnica w jakości. Tutaj można być mile zaskoczonym, bo zwykle zamienniki tuszu wcale nie odbiegają jakościowo od oryginałów. ArtJet.pl oferuje wyłącznie sprawdzone i wysokie jakościowo tusze. Znajdując więc odpowiedniego producenta można być pewnym, że sięga się po odpowiedni produkt.

Kolejna sprawa, to właśnie producent. Skąd mieć pewność, że sprzedaje zamienniki odpowiedniej jakości? Nikt nie chce przecież trafić na tusz, który zaschnie w drukarce i będzie sprawiał problemy. Sięgając po zamienniki klienci chcą mieć pewność, że będą zadowoleni, wydruk będzie odpowiedniej jakości i spełni oczekiwania. Dlatego warto poczytać opinie innych użytkowników o produkcie lub producencie, by upewnić się, że zakup będzie odpowiedni.

Pozostaje jeszcze kwestia użytkowania. Trzeba wiedzieć, czy drukarka jest atramentowa czy laserowa, jakie kartridże znajdują się w środku – jaki model – i do jakich celów jest używana. Czy stoi w domu i drukuje raz na jakiś czas? Być może jest to drukarka firmowa, która pracuje pół dnia bez przerwy?

zestaw tuszy

Dla drukarek atramentowych potrzebne będą kartridże z tuszami. Dlatego najlepiej zapoznać się z kodem zawartym na kartridżu, aby kupić odpowiedni rodzaj. W przypadku drukarek laserowych tradycyjne kartridże nie mają prawa bytu, potrzebne są za to tonery i bębny. Tutaj znów występuje podział, bo drukarka może mieć zintegrowane toner i bęben, a może mieć je osobno. Dlatego warto zapoznać się dokładnie z tym, czego drukarka używa, aby kupić odpowiedni tusz lub toner pasujący do niej.

Trzeba też dostosować odpowiednią ilość tuszu do drukarki, stąd też pytanie, czy jest to drukarka domowa czy firmowa. Pojemniki z tuszami są różnej wielkości podanej w mililitrach i oczywistym jest, że drukarka domowa będzie zużywała mniej tuszu od tej w firmie, ze względu na mniejszą eksploatację, choć oczywiście nie jest to regułą, albowiem niektórzy użytkownicy domowi potrafią mocno eksploatować urządzenie drukujące, szczególnie w „gorących okresach”, na przykład podczas składania pracy dyplomowej.

Podczas zakupu tuszów lub tonerów warto kilka razy upewnić się, że kupujemy właściwe zamienniki. Z reguły w opisie tuszu lub tonera będzie informacja, do jakiej drukarki pasuje, wraz z kodem pojemnika oryginalnego, który zastępuje. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, zawsze warto napisać lub zadzwonić do sklepu internetowego, aby upewnić się co do zakupu.