Jak wybrać etui na telefon

Na co zwracać uwagę podczas wyboru dobrego etui na telefon? Czy są jakieś aspekty, które mają szczególne znaczenie? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w niniejszym poradniku. Poradnik stanowi pierwszą część serii wpisów na temat etui na telefony. W pierwszej jego odsłonie przedstawimy cechy dobrego etui. Zapraszamy do czytania!

Etui na telefon – silikonowe a może skórzane?

Pierwsze pytanie jakie zadają sobie użytkownicy to „które etui na telefon wybrać”. Firmy prześcigają się w ofertach, dzisiaj można bez trudu kupić niemalże każdy typ etui, z wyjątkiem wykonanych z włókna węglowego, które nie dość że jest drogie, to jeszcze trudno dostępne w Polsce, ale to inna historia. O tym typie etui dokładnie opowiemy przy okazji innego artykułu. Wracając do tematu, które etui będzie lepsze, z silikonu, czy ze skóry?

Etui wykonane z silikonu

Etui silikonowe cechuje się dobrym stosunkiem ceny do jakości, zwykle oferowane jest na plecki urządzenia, najczęściej zabezpiecza również ramki, co nie jest bez znaczenia. Solidnym argumentem przemawiającym za jest zachowanie pełnej funkcjonalności telefonu, a nawet więcej – poprawienie ergonomii użytkowania, albowiem po założeniu etui silikonowego na telefon, mamy lepszy uchwyt, telefon już z mniejszym prawdopodobieństwem będzie ślizgał się w dłoni.

Etui silikonowe na iPhone 7 / 8
Etui silikonowe na iPhone 7 lub iPhone 8

Etui silikonowe jest polecane właśnie dla osób, które posiadają telefony wykonane w większości ze szkła, które jest śliskie, gdzie łatwo można upuścić taki telefon, a niestety uszkodzenia mechaniczne nie wchodzą w gwarancję. Stąd też, jeśli mamy „śliski” telefon warto już na samym początku zadbać o jego należytą ochronę.

Etui wykonane ze skóry

Etui ze skóry jest równie funkcjonalne co silikonowe, są jednak dwie znaczące różnice. Pierwsza to wygląd – etui ze skóry jest zdecydowanie ładniejsze, bardzo często chwalone przez biznesmenów i studentów, dla których ubranie telefonu w eleganckie, luksusowe etui jest bardzo ważne. Drugą różnicą jest możliwość otrzymania dodatkowych funkcjonalności, jedną z nich jest klapka na magnes, która pełni rolę dodatkowego zabezpieczenia ekranu telefonu – może być idealnym uzupełnieniem szkła hartowanego. O szkłach hartowanych napiszemy w następnych poradnikach.

Etui ze skóry na iPhone 7 / iPhone 8
Etui ze skóry na iPhone 7 lub iPhone 8

Drugą dodatkową funkcjonalnością może być przegródka na karty kredytowe bądź wizytówki. Niżej przedstawione etui posiada i jedno, i drugie, jest przy tym niezwykle ergonomiczne, chroni skutecznie zarówno plecki i ramki smartfona, jak również może zabezpieczać ekran, za sprawą zgrabnej klapki. Etui skórzane przeważnie jest droższe, w zależności od jakości skóry i sposobu wykonania etui, ceny mogą być od 129 złotych w górę.

Etui na telefon – o czym warto jeszcze wiedzieć

Warto wiedzieć, że nie każde etui jest przystosowane do użycia wraz ze szkłem hartowanym. Wybierając szkło i mając w perspektywie założenie szkła hartowanego na ekran smartfona, zawsze patrz, czy dane etui będzie współgrało ze szkłem, przed zakupem zapytaj sprzedawcę.

Dodatkowo, kupując etui najlepiej wybierać te, które są dedykowane pod konkretny model telefonu. Etui uniwersalne wprawdzie również mogą zdać egzamin, ale jeśli postawisz na etui dedykowane dla konkretnego modelu telefonu możesz liczyć na idealne dopasowanie etui do urządzenia, co również ma znaczenie dla bezpieczeństwa, albowiem idealne przyleganie to lepsza skuteczniejsza ochrona telefonu!

4 Replies to “Jak wybrać etui na telefon”

  1. Etui powinno być przede wszystkim wygodne i chronić dobrze telefon pozostałe rzeczy jak dodatki kieszonki i inne ceregiele są zbędne przynajmniej dla faceta.

  2. Do iphona tylko skórzane zdecydowanie telefon prezentuje się najbardziej elegancko i do tego jak kupimy etui z klapką mamy od razu zabezpieczony także ekran co niestety jest w iphonach niezbędne bo lubią się rysować.

  3. Kierowalam sie glownie wygladem po zalozeniu etui na telefon mam bardzo smukly telefon a wyglad nie ukrywam ze jest dla mnie bardzo wazny.

Comments are closed.