Jak wybrać biurko komputerowe?

Biurko komputerowe jest niezbędne do pracy przy komputerze. Należy jednak przed zakupem zastanowić się jak właściwie dobrać biurko do domu lub biura i na co należy zwrócić uwagę.

Ergonomia

Biurko powinno mieć przede wszystkim odpowiednie wymiary. Aby wybrać stół komputerowy o odpowiedniej wysokości, użyj wzoru: pomnóż swój wzrost przez średnią wysokość stołu, równą 75 cm, i podziel przez średnią wysokość (mężczyźni – 175 cm, kobiety – 162 cm). Wymiary stołu są określane na podstawie powierzchni pokoju.

Meble powinny być zainstalowane w taki sposób, aby monitor znajdował się 50 cm od oczu, siedzący trzymał nogi pod kątem prostym, łokcie i dłonie były równoległe do blatu. I oczywiście weź pod uwagę wolną przestrzeń dla krzesła.

Ponadto zmierz monitor, drukarkę, skaner – wszystkie urządzenia, które będą znajdować się na stole i półkach, aby mieć wystarczająco dużo miejsca na wszystko. Długość stołów komputerowych wynosi zwykle od 110 do 140 cm, szerokość – 50-80 cm, głębokość – 60-90 cm, wysokość – 75-80 cm W niektórych modelach można regulować wysokość, kąt nachylenia powierzchni. Przed zakupem sprawdź jakość powłoki, akcesoria, przyklejanie końcówek, brak szczelin. Zrób przegląd dostępnych biurek na https://meble-bik.pl/pol_m_meble_biurka-150.html i wybierz idealne dla siebie. Pamiętaj, że kupując przez Internet zapłacisz mniej, aniżeli w sklepie stacjonarnym.

Materiał

Warto też wiedzieć, że biurko może być wykonane z różnych materiałów. Produkty drewniane są przyjazne dla środowiska, trwałe, ale masywne i drogie. Ten materiał nie wymaga specjalnych reprezentacji. Naturalne właściwości naturalnego drewna są gwarancją, że meble wytrzymają bardzo długo.

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na biurko wykonane z naturalnego drewna lub nie znalazłeś odpowiedniego modelu, zwróć uwagę na materiały analogowe. Płyta wiórowa i MDF są niedrogie, łatwe w obróbce i akceptują różnorodne kolory i odcienie. Stół może być wykonany wyłącznie z płyty wiórowej lub w połączeniu z MDF. W tym samym czasie kadłub i fasady można wykonać z pierwszego, a blat i fasady z drugiego. Model ten należy chronić przed zamoczeniem i uszkodzeniem, w przeciwnym razie powierzchnia może pęknąć lub puchnąć.

biurko

Ciekawym rozwiązaniem jest wybór szklanego biurka komputerowego. Należy jednak pamiętać, że szklany blat jest dość delikatny, pozostają na nim odciski palców i zadrapania, co wymaga dodatkowej opieki i uwagi. Poszukujesz trwałej opcji – zwróć uwagę na stoły z metalową ramą, a resztę elementów z tworzywa sztucznego, drewna, płyty wiórowej.

Wybierz liczbę półek i szuflad

Tutaj bardzo ważne jest, aby nie popełnić błędu. Ilość wolnych komór powinna być wystarczająca, aby można było ułożyć wszystkie niezbędne rzeczy. Jeśli jest za mało półek, będziesz musiał dodatkowo zakupić stoliki boczne lub przedłużki, a to będzie kosztować. Co musi znajdować się na biurku komputerowym?

  • Wysuwana półka na klawiaturę,
  • Nisza dla jednostki systemowej.

Te dwa elementy są wymagane! Dodatkowo do konstrukcji można wstawić podnóżek, nadbudówkę, przymocowany stół obrotowy. Planując zakup dodatków zwróć uwagę jednak na możliwości, jakie daję ci pomieszczenie, w którym stać będzie biurko komputerowe. Wygodna praca przy komputerze to także możliwość swobodnego obracania się i przesuwania.