Biała szafka pod telewizor – poznaj wskazówki ułatwiające wybór

Choć funkcje telewizora się zmieniają i dziś jest on wykorzystywany przede wszystkim do oglądania filmów i seriali nadawanych przez platformy streamingowe, nadal jest to w wielu domach jeden z najważniejszych elementów wyposażenia salonu. Jeśli jednak chcemy, aby był on wyeksponowany w sposób, na który zasługuje, z pewnością nie obejdziemy się bez szafki pod telewizor. Na co zwracać szczególną uwagę przygotowując się do jej wyboru?

Po pierwsze – funkcjonalność

Biała szafka pod telewizor podoba nam się przede wszystkim ze względu na jej kolor oraz sam sposób, w jaki się prezentuje. Warto jednak mieć na uwadze to, że choć walory wizualne są ważne, nie powinny przysłaniać nam znaczenia, jakie ma funkcjonalność wybieranego przez nas rozwiązania. W nowoczesnych salonach oszczędność miejsca stawia się dziś na jednym z pierwszych miejsc, trudno więc nie cieszyć się wchodząc w posiadanie szafki, która posiada dodatkowe zastosowania. Producenci coraz częściej oferują szafki pod telewizor z dodatkowymi półkami. Te nie tylko eksponują sprzęt RTV, ale również zapewniają miejsce idealne do przechowywania instrukcji obsługi oraz dodatkowych kabli. Dużą popularnością cieszą się też białe szafki pod telewizor z szufladami. W tych ostatnich można przechowywać wszystko, co chcemy ukryć przed ciekawskimi gośćmi.

Po drugie – odpowiednie wymiary

Choć mamy do czynienia z szafką pod telewizor, nie da się ukryć, że coraz mniej osób korzysta jedynie z odbiornika RTV. Przeważnie podłączony jest do niego także dodatkowy sprzęt. Bywa to dekoder, konsola, zestaw do odtwarzania płyt DVD oraz szereg innych rozwiązań. Trudno przy tym wyobrazić sobie, że telewizor jest prezentowany na podwyższeniu tak, aby to na nim skupiały się oczy domowników i gości, podczas gdy inne sprzęty są umieszczone obok szafki, na podłodze, w plątaninie kabli. Oczywiście, szafkę pod telewizor kupuje się na lata, a tym samym dość trudno przewidzieć, w jaki sprzęt zaopatrzymy się w przyszłości. Warto jednak myśleć o zakupie kompleksowo zwracając uwagę na jej wymiary i ich dopasowanie do przyszłych potrzeb.

Po trzecie – dopasowanie do stylu wnętrza

Szafka pod telewizor nie jest może największym meblem, który pojawia się w salonie. Nie oznacza to jednak, że jej dopasowanie do stylu tego wnętrza nie ma znaczenia. Biała szafka pod telewizor będzie strzałem w dziesiątkę we wnętrzu minimalistycznym oraz tym utrzymanym w stylu skandynawskim, czarny mebel sprawdzi się zaś znakomicie również w stylowym salonie. Styl wnętrza może podpowiadać również, na jakie materiały, z których wykonany jest tego rodzaju mebel, zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Nowoczesność lubi metal i szkło, wnętrza klasyczne zaś zwracają się ku szafkom drewnianym.

Po czwarte – wysokość

Szafka RTV biała Galia 17 pod telewizor 3 szuflady do salonu Marsylia
Szafka RTV biała pod telewizor

Wiele osób nie wypowiada się o zakupie szafki RTV z entuzjazmem wcale nie dlatego, że jest ona nieodpowiadania stylistycznie lub kolorystycznie. Okazuje się, że potencjalni nabywcy często zapominają o jednej z najważniejszych funkcji tego mebla. Biała szafka pod telewizor jest przecież kupowana przede wszystkim po to, aby ponieść komfort oglądania transmisji sportowych, filmów oraz seriali.

Mebel, w związku z tym, nie może być nie tylko za niski, ale również przesadnie wysoki. Szacuje się, że optymalna wysokość szafki pod telewizor oscyluje w graniach od 50 do 60 centymetrów. W innym wypadku oglądanie telewizji może mieć niekorzystny wpływ nie tylko na wzrok widzów, ale i na ich kręgosłup. Jedną z ciekawszych jakie można znaleźć w ofertach sklepów internetowych jest biała szafka RTV Galia z 3 szufladami (na zdjęciu powyżej), idealna do salonu, czy pokoju sypialnianego.

Oczywiście, ustalając optymalną wysokość szafki dobrze mieć na uwadze także znaczenie kwestii o indywidualnym charakterze. Nie bez znaczenia jest to, jaki jest nasz wzrost, w jakiej odległości od szafki jest umieszczona sofa lub kanapa, a także – z jak dużego telewizora korzystamy. Specjaliści są zdania, że im większy jest telewizor, tym niższa powinna być szafka, na której jest on umieszczony. Mebel powinien mieć też zapewniony właściwy przepływ powietrza pomiędzy odbiornikiem TV oraz urządzeniami podłączonymi do niego. W innym wypadku można nieświadomie skrócić żywotność wykorzystywanego przez siebie sprzętu. Jeśli szukamy mniejszej szafeczki, warto zwrócić uwagę na szafkę pod telewizor Berg 15 z 2 szufladami. Kompaktowych rozmiarów mebel będzie idealną propozycją dla mniejszych wnętrz i nie tylko. W ofercie sklepów internetowych znajdziemy rozmaite białe szafki RTV, oferta jest na tyle bogata, że warto usiąść na dłużej przed laptopem i wybrać optymalne dla siebie rozwiązanie.